صفحه شخصی مهسا معتمد   
 
نام و نام خانوادگی: مهسا معتمد
استان: تهران - شهرستان: تجریش
رشته: کارشناسی ارشد شهرسازی
تاریخ عضویت:  1391/06/03
 روزنوشت ها    
 

 دفترچه خاطرات آن فرانک بخش عمومی

11


آن فرانک 1945-1929


یک یهودی آلمانی متولد شهر فرانکفورت بود که پس از مرگش به واسطه چاپ دفتر چه خاطرات روزانه اش شهرت جهانی پیدا کرد . این خاطرات باز گوکننده مستندی از تجربه پنهان شدن وی و خانواده اش در طول اشغال هلند توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم است .


آن و خانواده اش در سال 1933پس از به قدرت رسیدن حزب نازی در آلمان به آمستردام نقل مکان کردند و با آغاز اشغال هلند در سال 1940 توسط نیرو های نازی ، در آن کشور گرفتار شدند ، در ماه ژوئیه سال 1940،زمانی که میزان آزار و خشونت علیه یهودیان به نهایت میزان خود رسیده بود ، خانواده فرانک به همراه چندی دیگر از دوستان شان اقدام به پنهان شدن در اتاق های مخفی ساختمان اداری اتو فرانک کردند .پس از 25 ماه زندگی در اتاق های مخفی ، بر اثر خیانت در 4 اوت سال 1944نهانگاهشان فاش شد و این گروه دستگیر و سپس به اردوگاه اجباری کار فرستاده شدند . آن فرانک چندین روز پس از مرگ خواهرش مارگوت فرانک و هفت ماه پس از دستگیریشان ، در سن 15 سالگی بر اثر بیماری حصبه در اردوگاه بِرگن-بِلسِن در گذشت .


دو تن از افرادی که درطول این مدت به گروه پنهان شده در مخفیگاه کمک می کردند پس از دستگیری این خانواده نوشته های آن فرانک را بصورت پراکنده بر روی زمین در اتاق های مخفی یا فتند و آنان را تا پایان جنگ حفظ نمودند.


تنها بازمانده گروه اتو فرانک(پدر آن فرانک) بود که پس از جنگ به آمستردام بازگشت و دفتر چه خاطرات را دست نخورده دریافت کرد و به یاد بود خا نواده اش تصمیم به انتشار آن گرفت و تلاش های وی در نهایت منجر به چاپ آن در سال 1947 شد.


ساختمانی که خانواده فرانک و به همراه چهار تن دیگر در حدود دو سال در اتاق های مخفی آن زندگی می کردند در ماه مه 1960 به موزه تبدیل شد وهم اکنون یکی از پر بازدید کننده ترین موز ه های آمستردام به شمار می آید.


و در پایان کتاب خاطرات یک دختر جوان ( خاطرات آن فرانک) در این قسمت قرار داده شده است.


امیدوارم از مطالعه آن لذت ببرید.

دوشنبه 9 دی 1392 ساعت 07:13  
 نظرات    
 
عبدالرضا تنگ تکابی 23:09 سه شنبه 10 دی 1392
1
 عبدالرضا  تنگ تکابی
ممنونم خوب بود
حمید علیزاده 07:52 چهارشنبه 11 دی 1392
1
 حمید علیزاده
خیلی قشنگه